
A foglalkozás célja, hogy a Víz+tartás c. kiállításban felvetett problémákra felhívjuk a figyelmet, és tudatosítsuk az egyén és a közösség felelősségét a vízvédelemben.
A foglalkozás célja, hogy a Víz+tartás c. kiállításban felvetett problémákra felhívjuk a figyelmet, és tudatosítsuk az egyén és a közösség felelősségét a vízvédelemben.
Szeretettel várunk mindenkit a Millennium Háza és a Vakok Iskolája közös szervezésében a városligeti Vakok kertjében tartandó szemléletformáló foglalkozásainkra, melynek fő célja, hogy az egészséges gyermekek közelebbről ismerhessék meg a látássérültek életét. A játékos foglalkozásokon a diákok lefedett szemmel, saját élményeken keresztül betekintést nyerhetnek a látássérültek mindennapi tevékenységeit megkönnyítő segédeszközök, a Braille írás-olvasás világába, valamint izgalmas (illatos és lábbal tapintható) kihívások elé nézhetnek a kert gyógynövényeinek és különböző érdekes talajtípusainak köszönhetően. Mindemellett személyesen találkozhatnak látássérült emberekkel, akikkel őszintén beszélgethetnek az őket érintő problémákról, nehézségekről, de arról is, miként élhet egy látássérült személy a fogyatékossága által állított korlátok ellenére is kiegyensúlyozott, tartalmas életet. Szeretnénk elősegíteni mindezzel a gyermekek látássérültekhez való pozitív viszonyulását, annak a szemléletmódnak a kialakítását, amellyel elsősorban emberként tudnak tekinteni a látássérültekre, akiknek az életében a fogyatékosságuk csupán az egyik meghatározó (sok területen más életet eredményező) tényező. Korosztály: 4-12. évfolyam Kulcsszavak: empátia; szemléletformálás; integráció; tolerancia; elfogadás; perspektíva tágítása; érzékek fejlesztése