Az 1956'-os forradalom és szabadságharc a magyar történelem egyik legfontosabb eseménye, amelynek nyomait, helyszíneit a mai napig fel lehet fedezni. Egyfajta időutazásra invitáljuk a pedagógusokat és diákokat, hogy részesei lehessenek egy élő történelem órának.
LEDŐL A SZTÁLIN-SZOBOR
Ajánlott korosztály: 8–12. évfolyam
Az 1956-os forradalom és szabadságharc a magyar történelem egyik legfontosabb eseménye, amelynek nyomait és helyszíneit a mai napig fel lehet fedezni. Időutazásra invitáljuk a pedagógusokat és diákokat, hogy részesei lehessenek egy élő történelemórának. Az 56-os forradalom mozzanatait, az azt megelőző és az azt követő eseményeket az egykori Sztálin téren (avagy Felvonulási tér, 56-osok tere) mutatjuk be a diákoknak. Megtudhatják, hogy mit jelentett a kommunista diktatúra, mi történt a Sztálin-szoborral, hol töltötték a nagy/szüleik a május 1-jét, és miért mondják a nagyszüleik, hogy Gorkij fasor, amikor már nem is ez a neve.
A séta érinti a régi – még Rákosi által leromboltatott – Városligeti Színház helyszínét, a Regnum Marianum-emlékművet, az 56-os emlékművet, és végül a Műcsarnokot, ahol a rendszerváltozás egyik legfontosabb eseményéről, Nagy Imre újratemetéséről és a forradalom áldozatainak a megemlékezéséről számolunk be.
Tananyaghoz kapcsolható területek: #'56os forradalom #Felvonulási tér #Sztálin-szobor #Nagy Imre #rendszerváltás
Történelmi séta díja: 750 Ft/fő
Két fő kísérőpedagógusnak a részvétel ingyenes.
A séta keddi és csütörtöki napokon érhető el 10:15–11:15 közötti idősávban.
A séta 10:15-kor az egykori Városligeti Színház előtt kezdődik (Ajtósi Dürer sor – Dózsa György út sarok). A jegyeket kérjük előzetesen vagy a séta alatt megváltani, hogy közben a séta menetét ne akadályozzák. A jegyek a Néprajzi Múzeum Látogatóközpontjátban is megválthatók.
Érdeklődés, bejelentkezés: info@millenniumhaza.hu
Fotók: Fortepan